Kemal Kılıç'la yolları ayıran BB Erzurumspor, başarılı teknik adam Osman Özköylü ile prensipte anlaştı.

Yarın Osman Özköylü'nün yardımcısının Erzurum'a gelerek yönetimle bir görüşme yapacağı öğrenildi. Eşiyle birlikte yurt dışında tatilde olan Osman Özköylü'nün ise Cumartesi günü Erzurum'a gelerek resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

KARİYERİ BAŞARILARLA DOLU

Osman Özköylü teknik direktörlük kariyerinde Elazığspor ve Kayseri Erciyesspor'la şampiyonluk yaşadı. Elazığspor'u 2. Lig'den 1. Lig'e, Kayseri Erciyesspor'u ise 1. Lig'den Süper lig'e taşımayı başarmıştı. Son olarak Samsunspor'u çalıştıran tecrübeli teknik adam, küme düşmesine kesin gözüyle bakılan Karadeniz temsilcisini ligde tutmayı başarmıştı.

PTT 1. Ligin yeni ekibi B. B. Erzurumspor'da uzun yıllar forma giyen ve mavi-beyazlı takımın kaptanlığını yapan Zafer Demir, B. B.Erzurumspor'a Sportif Direktör olarak göreve getirildi.

B.B. Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, Sportif Direktörü Zafer Demir ile iki yıllık sözleşme imzaladı. B.B.Erzurumspor Kulübü Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ile görüştükten sonra, Erzurumspor Tesislerine geçen Erzurumspor'un 'efsane kaptanı' Zafer Demir,

B.B. Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz ile Kulübün Sportif Direktörü görevine getirilerek iki yıllık sözleşme imzaladı. Zafer Demir'in Erzurumlu olması ve futbol tecrübesindeki başarısını Erzurumspor mesaisi için harcayacağını ifade eden Kulüp Başkanı Dilaver Yılmaz, "Erzurumspor'umuza uzun yıllar hizmet veren kaptanımız değerli kardeşimiz, hemşerimiz Zafer Demir'i tam yetki ile kulübümüzün sportif direktörlük görevine getirdik. Özveriyle, heyecanla Erzurumspor'un başarısına güç katacak Zafer Demir'e evine hoş geldin diyor, yeni görevinde üstün başarılar diliyorum." dedi.

 Yuvaya dönmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden B.B. Erzurumspor Sportif Direktörü Zafer Demir, "Şuanda tekrar kulübe dönmek benim için bir onur ve gurur. İlk kez kulüpte sportif direktörlük görevine layık gören başta Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen ve Kulüp Başkanımız Dilaver Yılmaz ile değerli Erzurumspor Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum. Memleketimde büyük Erzurumspor taraftarlarıma, kendi takımın başarısı için hizmeti bir borç ve vefa görüyorum. Erzurum'a, Erzurumspor camiasına hayırlı, uğurlu olsun" dedi. - ERZURUM

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, yönetim kurulu üyelerine Erzurumspor tesislerinde verdiği iftar yemeğinin ardından yeni yönetimin görev dağılımını yaptı. Kaynak: BB Erzurumspor’da yeni görev dağılımı yapıldı


Erzurum Güncel- Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekilde belirlendi;
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı: Dilaver Yılmaz
Büyükşehir Belediye Erzurumspor As Başkanı: Ünsal Kıraç
Başkan Yardımcısı-Genel Sekreter: Zafer Aynalı
Başkan Yardımcısı Hukuk İşleri: Mehmet Tan Özyapar
Başkan Yardımcısı: İbrahim Bulut
Başkan Yardımcısı Mali İşler Sorumlusu: Yavuz Kocaman
STK’lar Sorumlusu: Ömer Düzgün
Futbol Şube Sorumlusu: Kubilay Tugoğlu
Reklam ve Sponsor İşleri: Abdurrahman Şakiroğlu
Basın Sözcüsü ve Medya Sorumlusu: Metin Barlak
Altyapı Sorumlusu: Taner Tugay
İl Güvenlik, Seyahat ve Konaklama Sorumlusu: Kadir Ovat
Reklam ve Sponsor, E Bilet Stadyum Sorumlusu: Muharrem Toprak
Güvenlik ve Sağlık İşleri Sorumlusu: Ozan Kuduban
STK’lar Sorumlusu Reklam ve Sponsor: Ömer Madırlı
Genel Kaptan, Transfer Komitesi, Taraftar Sorumlusu: Tuncay Güney
İdari İşler ve Tesisiler Sorumlusu: Sabri Gökhan Genç
Sosyal Faaliyetler ve Etkinlikler: Murat Avcı
Finansman ve Mali Kaynak Geliştirme Sorumlusu: Yavuz Güner
Tesisleşme Proje Geliştirme: Hayrettin Aydın, Ethem Tanrıver, Murat Aslan.Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da beklenen ayrılık gerçekleşti. Bugün akşam saatlerinde kulübün Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşen Kulüp Başkanı Ali Demirhan, görevinden ayrıldığını resmen açıkladı.
  Erzurumajans-Büyükşehir Belediye Erzurumspor'da beklenen ayrılık gerçekleşti. Bugün akşam saatlerinde kulübün Onursal Başkanı Mehmet Sekmen ile görüşen Kulüp Başkanı Ali Demirhan, görevinden ayrıldığını resmen açıkladı. Görüşmenin detaylarını ERKHABER'e anlatan Başkan Demirhan, "Abi-kardeş ilişkisi içerisinde görüştük ve yollarımızı ayırma kararı aldık. Ayrılırkende birbirimize sarıldık ve öpüştük" dedi. 

  Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un Gümüşhanespor'u 2. Lig Play Off Finali'nde 1-0 mağlup edip, şampiyon olmasından bir gün sonra Erzurum'da yapılan kutlamalarda adının belediye tarafından şehrin dört bir yanına asılan ilanlarda ye almaması, belediyenin finansal destek verdiği yerel bir televizyon kanalında kendisine ambargo uygulanması ve aynı televizyonda Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in çıkacağı program için şampiyonluk kupasının istenmesine tepki gösterip, görevinden istifa ettiği açıklayarak Erzurum'dan ayrılan Kulüp Başkanı Ali Demirhan, bugün iftar saatinde Erzurum'a geldi. 

  Beraberinde yöneticilerden Celal Emrah Yüce ile Erzurum'a gelen Başkan Demirhan'ın önce spor medyası ile kulüp tesislerinde iftar yemeği yiyeceği sonrasında da basın toplantısı düzenleyeceği açıklandı. Ancak kısa bir süre sonra bu organizasyon iptal edildi. Başkan Demirhan, iptal kararıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Arkadaşlarımızla yaptığımız istişare sonucunda Onursal Başkanımız Mehmet Sekmen ile görüşüp, net kararımızı açıklamanın doğru olacağını düşündük ve basın toplantısını iptal etik" dedi. 

  Demirhan'ın bahsettiği görüşme, teravih namazı sonrasında gerçekleşti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Demirhan'ı dinleyen Başkan Sekmen'in, "Başkanım, oluşan bu şartlarda başarılı olmamız, Erzurumspor'a katkı sağlamamız mümkün değil. Bu şartlar altında görev yapamam. Eğer bu şartlar devam edecekse, ben ayrılık kararında kararlıyım" diyen genç başkana "geri dönmesi" için gerekli sözleri sarf etmediği ve "Bırakmak senin kararın, nasıl istiyorsan öyle yap" dediği öğrenildi. 


  Büyükşehir Belediye  Erzurumspor'un şampiyon altyapısı U-13 ekibi, Büyükşehir Belediye  Erzurumspor'un Onursal Başkanı  Mehmet Sekmen'i ziyaret etti.


  Yerel ligde şampiyon olan  Mavi Beyazlılar, kupayı Başkan Sekmen'e takdim etti.  Erzurumspor'un Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Altyapı Sorumlusu olan Taner Tugay, teknik heyet ve genç futbolcuları tek tek tebrik eden Başkan Sekmen, "Büyükşehir Belediye  Erzurumspor'un elde ettiği şampiyonluk sonrası U-13'ün de kazandığı bu şampiyonluk bizleri çok mutlu etti. Altyapı, spor kulüplerinin can damarı gibidir. Bizler de sportif yaşantımızda şuan dört büyüklerde top koşturan birçok sporcuyu altyapıda keşfederek Türk sporuna kazandırdık. İnşallah U-13'ten de Süper Lig'de oynamak için nice sporcular yetişecektir. Altyapıya çok önem veriyoruz. İnşallah bu emeklerin meyvesini  Erzurumspor fazlasıyla alacaktır. Bu vesileyle aslan yürekli şampiyon çocuklarımızı, teknik heyetimizi ve Taner Tugay kardeşimizi yürekten kutluyorum. İnşallah altyapıdan daha büyük başarılar elde edeceğiz ve Türk futboluna yeni yıldızlar kazandıracağız" dedi. - ERZURUM
  Blogger tarafından desteklenmektedir.