Besim Durmuş Erzurumspordan ayrılışını değerlendirdi

Teknik Direktör Besim Durmuş, "Erzurum'a ayrı bir ilgim ve sempatim oldu, bu şehirde başarısız olmadığım halde Başkan Demirhan'ın şahsımla ilgili tasarrufunu anlayamadım" dedi.Taraftarın, en küçük tepkisine maruz kalmadığını ve hep destek gördüğünü belirten Teknik Direktör Besim Durmuş, "Erzurum'a ayrı bir ilgim ve sempatim oldu, bu şehirde başarısız olmadığım halde Başkan Demirhan'ın şahsımla ilgili tasarrufunu anlayamadım" dedi.

Spor Toto 3. Lig 1. Grupta ilk yarının bitimi ile birlikte BB Erzurumspor'da Turgutluspor mağlubiyetinin ardından teknik direktör krizi patlak vermişti. Kulüp Başkanı Ali Demirhan'ın görevine son verildiğini açıkladığı Teknik Direktör Besim Durmuş,  kulüp başkanı Demirhan'ın kendisi ile ilgili aleyhte tasarrufunu anlayamadığını söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, "Biz kulüpte başarısız değiliz. Hesapta olmayan puan kayıpları yaşamış olabiliriz, ama yarıştan kopmadık, iddiamız devam ediyor. Kötü futbol oynamadık, taraftarımızdan en küçük bir tepki almadık, bu ortamda kulüp başkanımız bizim üzerimize asfalt döktü" dedi.


Zaman her şeyin ilacı

BB Erzurumspor'da kim görev yaparsa yapsın, kim oynarsa oynasın şampiyon olacağına inandığını belirten Durmuş, zamanın her şeyin ilacı olduğunu söyledi.  BB Erzurumspor Başkanı Ali Demirhan'ın "Artık Besim hoca ile devam etmeyeceğiz" demesi üzerine Teknik Direktör Besim Durmuş, "Kulüp başkanının almış olduğu karara saygılıyım, ama ben kesinlikle başarısız olduğumuzu kabul etmiyorum. Zaten bunu ileriki günlerde Erzurum'a gelerek basın toplantısında açıklayacağım" dedi.

Nurullah PALA/Pusula