Erzurumda hastalara bayram izni

Erzurum'daki hastanelerde yatarak tedavi gören hastaların yüzde 70'i, Kurban Bayramı ertesine kadar izinli olarak taburcu edildi.

Erzurum'daki hastanelerde yatarak tedavi gören hastaların yüzde 70'i, Kurban Bayramı ertesine kadar izinli olarak taburcu edildi. Günlük poliklinik sayısının ortalama 20 bin, yatan hasta sayısının ise 2 bin olduğu şehirde hastanaler boşaldı.

Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi, Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi, Palandöken Devlet Hastanesi, Nene Hatun Kadın Doğum ve Nihat Kitapçı Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde yatarak tedavi gören hastaların tamamına yakını, bayram sebebiyle kendi istekleriyle taburcu edildi. Durumu ağır olan ya da tedavi süreci devam eden hastalar ise bırakılmadı.

Palandöken Devlet Hastanesi'nde yatarak tedavi gördüğünü ancak bayram dolayısıyla doktordan izin alarak Karayazı'daki evine gittiğini belirten Ahmet Erdiltaş, "Bayramı evimde eşimle, çocuklarımla geçirmek için doktorumdan izin istedim. Bayram ertesinde yeniden gelip tedavimi yatarak devam ettireceğim." diye konuştu.